Predškolski CAP program

Predškolski CAP program provodi u svim skupinama u kojima su upisana djeca u godini pred polazak u školu. S obzirom da je unatrag 6 gpodina, koliko se program provodi, povratna informacija od roditelja, djece i odgojitelja bila više nego pozitivna, ove pedagoške godine nastavljamo s provedbom programa u grupama gdje su upisana djeca školski obveznici.

Roditeljski sastanak vezan uz provedbu CAP programa održan je u ožujku, a radionice se provode od 15., 16. i 18. travnja 2019.

Ukratko o CAP-u

CAP program je jedan od najkvalitetnijih i najobuhvatnijih programa primarne prevencije zlostavljanja djece u svijetu.

CAP (čit. kap, akronim od Child Assault Prevention) je nastao u Columbusu, Ohio, SAD, 1978. god. International Center for Assault Prevention – ICAP, osnovan 1985. god., proširio je program na većinu država u SAD-u, te 18 država diljem svijeta, među kojima je od 1999. i Hrvatska.

Udruga roditelja „Korak po korak“ je Regionalni trening centar ICAP-a za Hrvatsku.

„Predškolski CAP“ je program prevencije zlostavljanja djece namijenjen djeci predškolske dobi u vrtićima, a u Hrvatskoj se još provode i Osnovni CAP za djecu mleđe školske dobi i TeenCap za tinejdžere.

Program se provodi uz suglasnost Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa RH.