Suradnja s lokalnom zajednicom

Ove pedagoške godine planiramo realizirati  suradnju s različitim čimbenicima u svrhu:.

Podizanja razine sigurnosti u Vrtiću

Obogaćivanja Programa dodatnim sadržajima unutar i izvan vrtićkog okružja,

Kvalitetnijeg zadovoljavanja prava djece i njihovih potreba

Unapređivanja odgojno-obrazovnog procesa

Vrtić surađuje sa sljedećim ustanovama:

- Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa,

- Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport,

- Agencija za odgoj i obrazovanje,

- Vijeće gradske četvrti Trešnjevka sjever,

- Policijska uprava Trešnjevka,

- Učiteljski fakultet,

- Knjižnica Voltino,

- Osnovna škola Voltino,

-Zagrebačko kazalište lutaka,

- HT,

- Turistička agencija  «Trakostyan tours»,

- Klinika za dječje bolesti – Zagreb, Klaićeva,

- Domovi zdravlja Trešnjevka,

- Edukacijsko- rehabilitacijski fakultet,

- Zavod za rehabilitaciju slušanja i govora – Suvag,

- Dječji vrtići s područja Trešnjevke i Grada,

- ZKL

Od posebnog značaja  nam je suradnja s resornim Ministarstvom, Agencijom za odgoj i obrazovanje te nadležnim Gradskim uredom, koja se kontinuirano odvija  kroz određivanje Zakonske regulative, stručnih zadaća i intencija i provedbenih načina rada.

Posebnu pomoć u rješavanju brojnih problema pružalo nam je Vijeće gradske četvrti Trešnjevka Sjever, stoga i ove pedagoške godine planiramo aktivno se uključivati u ovu suradnju

Suradnja s Policijskom upravom Trešnjevka  nažalost često se odvija zbog niza delikventnih događanja i uništavanja imovine i opreme na igralištima naših objekata.

Kontakt policija određena za naše naselje također je posebno angažirana na rješavanju izloženih problema Vrtića.

Tijekom ove pedagoške godine surađivati ćemo smo i s novinarima  stručne periodike  objavom  stručnih članaka i postignuća iz odgojno-obrazovnog rada Vrtića

SURADNJA  SA  ŠKOLOM   VOLTINO
Suradnja sa susjednom Osnovnom školom Volino  također je intenzivirana kroz model suradnje na pripremi prijelaza iz jedne odgojno-obrazovne sredine u drugu te nastavljamo realizaciju već petu godinu. Svake godine unapređujemo i produbljujemo suradnju  na različite načine. Aktivnosti planirane za ovu pedagošku godinu navedene su u poglavlju Odgojno-obrazovni rad gdje je u detalje iznesen program Vrtić u školi.

SURADNJA  S KNJIŽNICOM „VOLTINO“
Knjižnica Voltino naše je omiljeno mjesto  posjete, jer se tu osjećamo kao „kod kuće“.
Sa knjižnicom surađujemo tijekom cijele godine , bilo posjećivanjem, posuđivanjem knjiga, posjetama izložbi koje  organiziraju.  Vrlo često pozivaju naše starije skupine na kazališne predstave koje se održavaju  u knjižnici.  Gotovo da je nemoguće da djeca bar jednom mjesečno ne odlaze u knjižnicu . Vjerujemo da takav oblik suradnje kod djece i sa nastavkom školovanja  doprinosi razvoju čitalačke kulture.  Nastavljamo našu dobru suradnju  i iduće pedagoške godine.

Također, vrtić kontinuirano surađuje sa specijaliziranim ustanovama poput SUVAGa vezano uz djecu koja pohađaju naš vrtić, a trenutno su u tretmanu ustanove. Izmjenama i dopunama Zakona o predškolskom odgoju doneseno je da vrtić kao ustanova ima pravo izdavanja nalaza te će nam ta činjenica uvelike olakšati suradnju sa svim vanjskim institucijama.

Vrtić dobro surađuje i sa Sveučilištom u Zagrebu. I ove pedagoške godine tri skupine objekta Golikova 46 sudjelovat će u nastavnom procesu kao vježbaonica Učiteljskog fakulteta iz kolegija Metodika predškolskog odgoja. Nadamo se i daljnoj suradnji s ostalim fakultetima Sveučilišta u Zagrebu.